Friss topikok

Spanyolország - Törökország 1-0 Balszerencsés vereség Madridban

saiid 2009.03.30. 17:36

A középpályát végig uraló Spanyolország, egy hihetetlenül szerencsés találattal gyűrte le a szervezett focit játszó Törökországot.

Pompásan indult a mérkőzés. Az 5. percben Nihat kapott forintos lírás labdát Tuncaytól, majd el is lőtte 11 méterről. Casillas ujjheggyel kirúgásra tolta (török testvéreink nem kaptak szögletet). Pedig Arda Turan nagyon üresen érkezett a másik oldalon...

2 perccel később ismét Tuncay adta a passzt, most Semih lőtt ballal 18-ról, Casillas ezt is fogta.

29 percet kellett várni az első valamire való spanyol helyzetre. Eredménye: lesgól. Xavi kapott labdát David Villától, remek mozdulattal átemelte Volkant, de még remekebb volt az aszisztens szeme, lengette is a zászlót szorgalmasan. A 43. percben Torres lövését hárította  nagy bravúrral a török portás.

A második félidő Tuncay helyzetével indult, de a lövés sajnos nem talált kaput. Aztán jött az 59. perc (mázlifaktor a spanyol oldalon), amikor is M. Aurelio iponnal földre küldte Torrest a 16-os sarkánál. A szabadrúgást Xavi csavarta csókosan középre (4 török fogta egymást; Volkan mozizott, egy határozott kapus döntötte volna a babákat), ahol a labda a bámészkodó Sergio Ramos lábáról tökvéletlenül pattant a második válogatott mérkőzésén játszó Piqué elé, aki nem volt rest és 4 méterről Volkan Demirelbe lőtte a labdát, onnan pedig a kapuba jutott.

A gól(ocska) láthatóan megfogta a törököket, a spanyol középpálya dominálta a hátralévő fél órában (mezőnyjáték).  Az utolsó 5 percben 2 rohadt nagy löket, az első David Silvától, majd Xabi Alonsótól. Az első fölé, a másodikat Volkan  ütötte ki.

Spanyolország ezzel 30 mérkőzés óta veretlen (közel 3 éve) és magabiztosan vezeti a selejtezőcsoportot. A csoport állása a következő:

1. Spanyolország     5 5 11–1 +10 15
2. Bosznia-Hercegovina     5 3 2 16–6 +10 9
3. Törökország     5 2 2 1 5–3 +2 8
4. Belgium     5 2 1 2 9–9 0 7
5. Észtország     5 2 3 4–15 –11 2
6. Örményország     5 1 4 3–14 –11 1

A bosnyákok ráadásul idegenben ütötték a balga belgákat. Tegye fel a kezét az, aki számított a bosnyákok sikerére, na és ráadásul ilyen simán. 4-2!!!!

Az örmények megszerezték első pontjukat, 1-1-es döntetlen otthon az észtekkel szemben.

A mérkőzés rövid összefoglalója:

A mérkőzés mozdulata: Volkan Demirel védése, melyet X. Alonso kapáslövésénél mutatott be.

A mérkőzés legelegánsabb szereplője: Naná, hogy a mester. Fatih Terim, hozta a kötelezőt.

A meccs beszólása: Spanyolul néztem. Volt nagy mulatság, mikor Tuncay nevét Tunkájnak ejtette a kommentátor bácsi.

Szerdán ismét összecsapnak a felek egymással. A magyar idő szerint 20:00 órakor kezdődő mérkőzésre Isztambulban, a Galatasaray stadionjában (Ali Sami Yen) kerül majd sor.