27 28 29 30 31

Friss topikok

U-17 Európa-bajnokság, Németország

saiid 2009.05.12. 21:36

Május 6-án vette kezdetét az U-17-es Európa-bajnokság. Törökország csapata a B csoport tagja volt a házigazda németek, a hollandok és az angolok mellett.

1. mérkőzés:

Németország - Törökország  3-1 (Scneidhauer, Buchtmann, Mustafi -  Hasan). A török válogatott szerzett vezetést Hasan góljával a 10. percben, azonban a középkezdés utáni első támadásból azonnal egalizált a hazai csapat (5107 néző, nesze neked magyar NB1, vagy most hogyishívják). A 2. félidő elejeén, az 51. percben vezetéshez jutottak a németek Buchtmann révén. A végeredményt a 67. percben állította be a török német Mustafi.

2. mérkőzés:

Törökország - Hollandia  1-2 (Muhammet - Castaignos, Ligeon). Teljesen megérdemelt győzelmet aratott a holland válogatott, 90. percig uralták a játékot. A török szépítő találat után volt még egy gólvonalról kivágott helyzete a narancsosoknak, illetve egy érvénytelen góljuk is (les).

3. mérkőzés:

Törökország - Anglia  1-0 (Furkan). Nem kis téttel bírt a találkozó. Aki nyer, az ott lesz az U-17-es VB-n (Angliának az x is elég lett volna, hiszen pontot mentettek az 1. fordulóban Hollandia ellen). Döntetlenszagú mérkőzésen Furkan 74. percben, közelről szerzett találatával a török válogatott 3. lett a csoportjában, és ott lesz az U-17-es Világbajnokságon.