Friss topikok

Fenerbahçe - Beşiktaş a Fortis Türkiye Kupası élőben

saiid 2009.05.13. 18:53

Amíg Fatih Terim selymes ingjét hangját hallgatjuk, addig el kell mondanunk azt, hogy Izmirben pazar az idő.: 25 °C, nyugat/délnyugati a szél (9.6km/h), páratartalom 32%.

A Fenernél Volkan Babacan kezd a kapuban (ahogy a kupában eddig mindig), Semih csak a padon, Alex és Selçuk Şahin is a kezdőben.

Elkezdték! A Kanárik sárga-fekete felsőben, fehér sortban, a Sasok fehér mezben, fekete rövidnadrágban.

6. perc: Egy tök ártalmatlan helyzetből vezet a Beşiktaş. Yusuf kap labdát a baloldalon (heraldikailag jobb oldal) a 16-os sarkán szögletből, gondolta ellövi. Volkan Babacan valahol a lelátó környékén számolta a Fener szurkolókat (beadást várt, vagy mijarossebb), mire átért a rövid oldalra tökéletes rálátása volt a labdára (hálóban). Tehát, 0-1.

A látszólag öreg Yusuf (33), ha már elutazott Izmirbe be is köszönt

Nem esett jól a gól a Fener játékosainak, látszott az arcokon.

12. perc: Lugano elhitte, amit Csisztu Zsuzsa mondott jó 6-7 éve: kézilabdarúgómérkőzés. Ejnye-bejnye, sárga lap az uruguayinak.

15. perc: Emre B.-t akasztják meg, nem lett tőle nyugodtabb. (Kerékpárosokra szoktak rakni pulzusmérőt nagy versenyeken, aminek változásait a derék néző is nyomon követheti. Na Emrére vérnyomásmérőt kéne rakni, érdekes adatokat mutatna az eszköz).

20. perc: Ibrahim Toraman irigyelte meg Luganot. Uğur Boralt vágta fel. Ejnye! Sárga lap!

22. perc: Abszolút a Kartalé a félidő első fele. A szlovák Hološko ad pompást labdát Bobonak, aki hangyaf@sznyival marad le arról.

25. perc: Nyom a Fener! Előbb Alex 20 méteres lövését tolja szögletre Hakan Arikan, majd Güiza 7 méteres emlését/lövését védi zseniálisan.

27. perc: Ha Kanaryalar-Kartal, akkor Güiza gól! Deivid zseniális, lapos kersztpasszát illeszti be a Beşiktaş kapujába. 1-1!

Ezt nézték a Kartal védők is!

30. perc: Cissé csúszik rá Lugano lábára (ahogy tanítják, nyújtott láb). Sárga lap nincs, kedves sporttárs: EJNYE!

34. perc: Beşiktaş tűzijáték. 10 másodperc alatt 3 lövést blokkolnak a Fener védői, majd I. Toraman állítja Föld körüli pályára a labdát, gyünyörűen szabadított fel.

35. perc: Tomas Sivok vitte földre Güizát. Sárga! (mármint lap, mondj te is nemet a rasszizmusra!)

38. perc: 9-2! Legalábbis a faultarány. A Beşiktaşnak. Ernst ad gyönyörű bodychecket Alexnek (Tie Domi elmehet a pi..... www.youtube.com/watch)

40. perc: Güiza a duplázás szélén, de marad is ott. Ordító helyzetet hagyott ki!

Mondom, hogy ordító nagy helyzet volt!

Pompás kis összecsapás ez, ahol a Kartal dominált az első 20 percben, aztán a Kanaryalar észhez tért és egalizált. Izgatottan várjuk a 2. félidőt!

A félidőben még Rüştü kapott egy irtózatosan nagy gólt egy 5 éves kiskölyöktől egy Ülker reklámban.

46. perc: Csere a Beşiktaşnál. Denizli edző kicserélte két Ibrahimját. Toraman le, Üzülmez be.

48. perc: Bobo tornáztatja meg Babacant. Életerős lövés volt ez.

50. perc: Lajos bá nem viccel, nyerni jött ide. Uğur Boralt váltja a hazai pályán játszó Semih Şentürk.

56. perc: Vezet a Kartal ismét! Bobo jobbal elereszt egy hőkövetőset, Babacan vetődik, de nem érheti el. Nagy gól! 1-2

60. perc: Selçuk Şahin 30-ról (tölt a stream, bement? nem ment be?). Nem ment be!

61. perc: Semih előrecsúszva 2,5 cm-rel lövi mellé Alex keresztlabdáját. Megint jőnek, kopogtatnak!

64. perc: Tello töri ketté a keresztlécet Volkan Babacan tolta a játékszert oda. Még itt is lehetett hallani a csattanást.

66. perc: Újfent csere a Fenernél. A ma (is) szürke Emre B. le, Deniz be.

69. perc: Hakan Arikan mezét éri el Semih, Arikan eljátsza a nagyhalált, majd ő kér elnézést a világtól.

70. perc: Babacan meccsben tartotta csapatát. Tello ziccerét fogja egy óriási védelmi hiba után.

73. perc: Technikai szünet után (mikrofoncsere bírósporttársnál) Bobo fejel gólt. Úgy néz ki eldőlt! Bobo duplájával tehát 1-3!

80. perc: Ha nem lenne elég baja a Fener szurkolóknak, akkor tessék: azért, hogy Hološko is Bebetozhasson kicsit, Bobo rúgatott vele egy gólt. 1-4!

90. perc: Mindenki a végét várja...

91. perc: Hakan Arikan húzza el Güiza lábát. Tizenegyes! Alex belövi, mivel nem ért hármat, így 2-4!

94. perc: Vége kérem szépen! A Kartal teljesen, mondom teljesen megérdemelten nyerte meg a Fortis Türkiye Kupasıt.

Beşiktaş - Fenerbahçe  4-2