Friss topikok

U-19-es EB, Ukrajna

saiid 2009.07.25. 11:22

Július 21-én vette kezdetét az U-19-es kontinensviadal, melyen a török válogatott a B jelű kvartett tagjaként (Spanyolország, Franciaország és Szerbia mellett) küzd a minél jobb szereplésért.

Ogün Temizkanoglu fiai Ukrajnában, két helyszínen (Mariupol és Donyeck) zajló tornán vesznek részt.

Az U-19-es török válogatott a következő játékosokból áll:

Kapusok: Ergün Emirhan, Bayram Olgun

Védők: Özgür Çek, Serdar Aziz, Sinan Osmanoğlu, Çetin Güngör, Yavuz Özsevim, Rıdvan Şimşek, Murat Akça

Középpályások: Serkan Kurtuluş, Soner Aydoğdu, Uğur Parlak, Umut Sözen, Eren Albayrak, Necip Uysal

• 18 Necip Uysal

Bár az első negyed órában a spanyolok birtokolták többet a játékszert, mégis a török drukkerek örülhettek először, ugyanis a 14. percben Eren Albayrak révén, egy kontrából megszerezte a vezetést a Milli Takım. 1-0

Yıldırım és Osmanoğlu kergeti a gólszerzőt

A második félidő első másodperceiben megduplázhatta volna előnyét a török csapat, azonban Tunay próbálkozását a védők a gólvonalról vágták ki. Ezt követően (ezen a szinten korábban négyszer is diadalmaskodó) spanyolok percei következtek. A 49. percbenSerkan Kurtuluş buktatta San Martin-t a tizenhatoson belül, a büntetőt Iago Falqué bevarrta. 1-1

Az 51. percben ismét a spanyolok örültek, miután San Martin egy közeli lövéssel a hispánok juttatta előnyhöz. 1-2

Hiába támadta végig a fennmaradó közel 40 percet a török csapat (Yıldırım hagyta ki a mérkőzés helyzetét), eredménytelenek maradtak, így a spanyolok 3 percnyi jó játékkal megnyerték a mérkőzést.

Franciaország - Törökország

Törökország a következő kezdő 11-el lépett pályára a 3 nappal későbbi találkozón:

• 10 Umut Sözen
  • 13 Çetin Güngör
  • 17 Murat Akça

Temizkanoglu három helyen változtatott a korábbi felálláson (Özgür Çek, Serdar Aziz és Eren Albayrak került ki a csapatból). Rendkívűl agilisan kezdtek a török srácok, a 7. percben Tunay Torun hasította ketté a kapufát. Ezt követően nagy helyzetek egészen a 64. percig nem voltak, többnyire a mezőnyben harcoltak a felek egymással. Ekkor azonbanUmut Sözen jobboldali szögletét követően Yıldırım lapos lövése került a gólvonal mögé. 0-1

Ezt követően a franciák nyomás alá helyezték Emirhan kapuját, aki a 90. percig tökéletesen őrizte a gólnélküliséget. Ekkor azonban Ryad Boudebouz hőkövetős lökete a kapufáról N'Diaye elé került, aki nem hibázott 2 méterről. 1-1

Egy fordulóval a csoportküzdelmek vége előtt mind a négy csapatnak van esélye a továbbjutásra! Következő mérkőzés hétfőn (07.27.) délután 16:00-kor.